header photo

Ogłoszenia parafialne 8.09.2019r.
XXIII Niedziela Zwykła


Nabożeństwa cotygodniowe:
- w poniedziałek o g. 18.00 Msza św. z nowenną ku czci św. Jana Pawła II i adoracją relikwii,
- w środę o g. 18.00 Msza św. z nowenną do M.B. Nieustającej Pomocy,
- w piątek o g. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego,
- w niedzielę o g. 17.00 różaniec.

Dzisiaj gościmy o. Tomasza Ewertowskiego - Misjonarza Oblata Maryi Niepokalanej, który głosi kazania i rozprowadza po mszy kalendarze misyjne na rok 2020. Ofiary złożone przy okazji nabywania kalendarza przeznaczone są na misyjną działalność Misjonarzy Oblatów MN.

W minionym tygodniu odszedł od nas: śp. Leon Piotrowski z ul. Sikorskiego 25 /pogrzeb odbędzie się we wtorek 10 IX o g. 10.45 Msza św. w kościele św. Jana Jerozolimskiego w Poznaniu, a o g. 12.45 pogrzeb na cmentarzu Poznań-Miłostowo/. Wieczny odpoczynek racz dać mu Panie

Młodzież z kl. 7 zapraszamy jutro, w poniedziałek 9 IX na mszę św. o g. 18.00, a po niej zapisy do bierzmowania.

Pielgrzymka do Częstochowy w najbliższą środę 11 IX w celu zaproszenia M. B. do naszej wspólnoty oraz o dobre przeżycie 1 Misji Świętych. Wyjazd sprzed kościoła o g. 5.00, a powrót ok. 21. Zostały jeszcze 2 wolne miejsca. Koszt 55 zł. Zapisy u ks. proboszcza. Trzeba zabrać ze sobą: jedzonko, picie, siły i dobry humor. Życzymy wielu dobrych przeżyć.

Uczniów kl. 1 Szk. Podst. zapraszamy za tydzień w niedzielę 15 IX na mszę św. o g. 10.00, podczas której poświęcimy tornistry, plecaki i przybory szkolne rozpoczynającym naukę.

Sanktuarium bł. E. Bojanowskiego organizuje wyjazd do Włocławka na Wielką Modlitwę pod hasłem POLSKA POD KRZYŻEM. Wyjazd odbędzie się w sobotę 14 IX o g. 6.00, powrót po północy. Koszt 40 zł. Szczegóły na temat wyjazdu i zapisów na plakacie przed kościołem.

Za tydzień w niedzielę 15 IX odbędzie się w Poznaniu Marsz dla życia. Szczegóły na plakacie. Serdecznie zapraszamy.

Prasa katolicka do nabycia przy wyjściu z kościoła: Przewodnik Katolicki /o edukacji seksualnej dzieci w szkołach/ (6 zł), "Gość Niedzielny" /chrześcijanin a wojna oraz o pielgrzymce papieża Franciszka do Afryki/ (5 zł), "Mały Przewodnik Katolicki" (5,9 zł), "Mały Gość" (5 zł). W zakrystii można nabyć także Modlitewnik dla seniorów /z dużą czcionką/ (20 zł).

Po każdej mszy św. niedzielnej dzieci mają do odbioru w zakrystii "Ziarenka" z ewangelią i zadaniami do zrobienia. Podczas mszy św. o g. 10.00 będziemy losować 5 nagród spośród dobrze rozwiązanych "Ziarenek".

Serdeczne BÓG ZAPŁAĆ za złożone OFIARY na utrzymanie kościoła, na kwiaty i za wszelkie wyrazy życzliwości. Za tydzień 3 niedziela miesiąca, czyli składka gospodarcza na budowę i upiększanie naszej świątyni do puszek przed kościołem.

Wszystkim solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia życzymy wielu łask Bożych i opieki Matki Bożej.

Ogłoszenia parafialne 1.09.2019r.
XXII Niedziela Zwykła
W minionym tygodniu odeszła od nas: śp. Teresa Pitel z ul. Żabikowskiej 62b /pogrzeb odbędzie się w poniedziałek 2 IX o g. 12.00 Msza św., a o g. 13.00 pogrzeb na cmentarzu parafialnym/. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie

Dzisiaj przypada 80. rocznica wybuchu II Wojny Światowej. Zapraszamy do wspólnej modlitwy jutro, w poniedziałek 2 IX na mszy o g. 18.00 w intencji wszystkich zabitych i pomordowanych mieszkańców Lubonia w obronie naszej Ojczyzny, po Mszy św. spotkanie Rycerzy Jana Pawła II. Serdecznie zapraszamy mężczyzn, którzy chcieliby dołączyć do tej grupy.

Od dzisiaj wznawiamy odmawianie różańca w intencji Nawiedzenia Kopii Cudownego Obrazu M.B. Jasnogórskiej w naszej parafii zawsze w niedzielę o g. 17.00. Zapraszam.

Jutro początek roku szkolnego 2019/2020. Msza św. rozpoczynająca Nowy Rok Szkolny dla Szkoły Podstawowej nr 2 w naszym kościele o g. 8.00.

W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu po porannej Mszy św. do g. 9.00 i od g. 15.00 do 18.00. Odwiedziny u chorych od g. 9.00. Koronka do Miłosierdzia Bożego o g. 15.00. Okazja do spowiedzi św. od g. 16.30 do 18.00.

W tym tygodniu I sobota miesiąca, czyli po rannej Mszy św. nabożeństwo do Matki Bożej.

Zapraszamy osoby chętne na wyjazd na Lednicę Seniora, która odbędzie się w sobotę dnia 7 IX na Polach Lednickich. Szczegóły na temat zapisów i plan spotkania na plakacie przed kościołem.

Zostały jeszcze 4 miejsca wolne na 1 dniową pielgrzymkę parafialną do Częstochowy w środę 11 IX w celu zaproszenia M. B. do naszej wspólnoty. Wyjazd sprzed kościoła o g. 5.00, a powrót ok. 21. Koszt 55 zł /autobus i ubezpieczenie/. Zapisy z nr pesel i wpłatą w Biurze Parafialnym lub zakrystii.

Sanktuarium bł. E. Bojanowskiego organizuje wyjazd do Włocławka na Wielką Modlitwę w obronie Wiary, Krzyża, Świętych Wizerunków i moralności naszego Narodu pod hasłem POLSKA POD KRZYŻEM. Wyjazd odbędzie się w sobotę 14 IX o g. 6.00, powrót po północy. Koszt 40 zł. Szczegóły na temat wyjazdu i zapisów na plakacie przed kościołem.

Za tydzień w niedzielę 8 IX gościć będziemy Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej, którzy będą głosić kazania i rozprowadzali kalendarze misyjne na rok 2020. Ofiary złożone przy okazji nabywania kalendarza przeznaczone będą na misyjną działalność Misjonarzy Oblatów MN.

Prasa katolicka do nabycia przy wyjściu z kościoła: Przewodnik Katolicki (6 zł), "Gość Niedzielny" (5 zł), "Mały Gość" (5 zł). Od dzisiaj po każdej mszy św. niedzielnej dzieci mają do odbioru w zakrystii "Ziarenka" z ewangelią i zadaniami do zrobienia. Od następnej niedzieli zawsze podczas mszy św. o g. 10.00 będziemy losować 5 nagród spośród dobrze rozwiązanych "Ziarenek".

Serdeczne BÓG ZAPŁAĆ za złożone OFIARY na utrzymanie kościoła, na kwiaty i za wszelkie wyrazy życzliwości. 2 tygodnie temu składka inwestycyjna na budowę i upiększanie naszej świątyni wyniosła ... zł. Bardzo dziękuję ofiarodawcom.

Wszystkim solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia życzymy wielu łask Bożych i opieki Matki Bożej.

Ogłoszenia parafialne 18.08.2019r.
XX Niedziela Zwykła


Nabożeństwa cotygodniowe:
- w poniedziałek o g. 18.00 Msza św. z nowenną ku czci św. Jana Pawła II i adoracją relikwii,
- w środę o g. 18.00 Msza św. z nowenną do M.B. Nieustającej Pomocy,
- w piątek o g. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego,

Spowiedź św. w okresie wakacyjnym jest tylko ok. 15 min przed mszą św.

W minionym tygodniu odeszła od nas: śp. Helena Przybył z ul. Żabikowskiej 62b. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie ....

Serdecznie zapraszamy na pieszą pielgrzymkę do Tulec, która odbędzie się w niedzielę 1 IX. Zbiórka o g. 5.45 na Pl. bł. E. Bojanowskiego w Luboniu. Suma odpustowa o g. 12.00. Więcej informacji na plakatach oraz w internecie.

W dniach 14/15 XI br. będziemy gościć w naszej parafii kopię Obrazu Jasnogórskiego. W związku z tym organizujemy 1 dniową pielgrzymkę do Częstochowy w środę 11 IX w celu zaproszenia M. B. do naszej wspólnoty. Wyjazd sprzed kościoła o g. 5.00, a powrót ok. 21. Koszt 55 zł /autobus i ubezpieczenie/. Zapisy z nr pesel i wpłatą w Biurze Parafialnym lub zakrystii.

Prasa katolicka do nabycia przy wyjściu z kościoła: Przewodnik Katolicki /Największa tajemnica ks. Popiełuszki/ (6 zł), "Gość Niedzielny" z bezpłatnym dodatkiem w 100 rocz. Pierwszego Powstania Śląskiego (5 zł), dla dzieci "Mały Przewodnik Katolicki" (8,9 zł).

Serdeczne BÓG ZAPŁAĆ za złożone OFIARY na utrzymanie kościoła, na kwiaty i za wszelkie wyrazy życzliwości. Dzisiaj 3 niedziela miesiąca, czyli dodatkowa składka gospodarcza przed kościołem na budowę i upiększanie naszego kościoła.
W zeszłym tygodniu na KUL i szkoły katolickie zebraliśmy 675 zł, a w uroczystość Wniebowzięcia NMP na Caritas Archidiecezjalną 991zł . Ofiarodawcom składamy serdeczne podziękowania.

Wszystkim solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia życzymy wielu łask Bożych i opieki Matki Bożej.

Wyjeżdżającym na wakacje życzymy dobrego odpoczynku i proszę, aby nie zapomnieli o Panu Bogu /modlitwie i niedzielnej mszy św./.